نسخه آزمایشی
پیگیری فرمهای تکمیل شده
حمایت از کالای ایرانی
آمار سایت
تعداد افراد آنلاین 2 نفر
بازدید امروز 5,967 بار
بازدید دیروز 4,836 بار
بازدید کننده دیروز 1,156 نفر
بازدید کننده این ماه 52,813 نفر
بازدید این ماه 140,219 بار
بازدید کننده ماه قبل 48,628 نفر
بازدید ماه قبل 63,090 بار
بازدید کل 5,066,417 نفر
نظرسنجی سایت
 • ارزیابی شما از وضعیت شبکه ارتباطی کشور چیست؟
  • بسیار عالی
  • خوب
  • متوسط
  • ضعیفوضعیت آب و هوا
 • وضعیت :
 • میزان رطوبت :
 • درجه دما:
کد خبر :  19980 تاریخ انتشار: 1397/4/17
استاندار بوشهر با اشاره به اجرای طرح‌های شیرین‌سازی آب دریا برای تامین آب آشامیدنی استان گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده اجرای طرح‌های آب‌شیرین‌کن در نقاط شهری و روستایی استان تسریع می‌یابد.
اجرای طرح‌های آب‌شیرین‌کن استان تسریع می‌یابد

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
استاندار بوشهر با اشاره به اجرای طرح‌های شیرین‌سازی آب دریا برای تامین آب آشامیدنی استان گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده اجرای طرح‌های آب‌شیرین‌کن در نقاط شهری و روستایی استان تسریع می‌یابد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، عبدالکریم گراوند در نشست ستاد مدیریت بحران استان بوشهر با قدردانی از توجه مسئولان وزارت نیرو در حل بحران کم‌آبی در استان بوشهر اظهار داشت: دغدغه کمبود آب آشامیدنی در استان نگرانی همه مسئولان استان و وزارت نیرو است که در سفر معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آبفای کشور راهکارهای اساسی برای تسریع در اجرای طرح‌های آبرسانی ارائه شد.

وی، با اشاره به تدوین نقشه تامین آب آشامیدنی استان بوشهر گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده طرح‌های تامین آب آشامیدنی تدوین شده که اجرای طرح آب‌شیرین‌کن در نقاط شهری و روستایی از آن جمله است.

استاندار بوشهر با تاکید بر تسریع اجرای طرح‌های آب شیرین‌کن در استان افزود:  با برنامه‌ریزی انجام شده اجرای طرح‌های آب‌شیرین‌کن در نقاط شهری و روستایی استان تسریع می‌یابد.

 گراوند اجرای طرح‌های آب‌شیرین‌کن را زمان‌بر دانست و تصریح کرد: حجم عظیمی از طرح‌های آب‌شیرین کن مجوز آن صادر شده و بخشی هم در حال اجراء است که باید بر اساس برنامه زمان‌بندی اجرایی و تکمیل شود.

وی با بیان اینکه  دولت برای خرید آب از سرمایه‌گذاران طرح‌های آب شیرین‌کن هر ساله اعتبار تخصیص می‌دهد تصریح کرد: تا سال 1400 برای خرید آب از  تاسیسات آب شیرین‌کن در استان بوشهر سالانه دولت 400 میلیارد تومان یارانه پرداخت می‌کند.

استاندار بوشهر با اشاره به کاهش آب ورودی از کازرون خاطر نشان کرد: با توجه به کاهش بارندگی آبدهی رودخانه‌ها کاهش یافته که این مهم بر انتقال آب از کازرون به استان بوشهر اثر گذاشته است.

گراوند با اشاره به اجرای طرح سازگاری با کم‌آبی برای جبران کمبودها گفت: برای همراه شدن با شرایط کنونی برنامه سازگاری با کم آبی اجرایی شده که باید مردم در این طرح مشارکت کند و مدیریت مصرف و صرفه‌‌جویی را در دستور کار خود قرار دهند.

وی با  تاکید بر توسعه فرهنگ صرفه‌جویی در انرژی برق و آب آشامیدنی افزود: باید رسانه‌ها، فعالان اجتماعی، دهیاران، شهرداران و صاحب نظران در ترویج فرهنگ مدیریت مصرف همکاری کنند تا این مهم به فرهنگ همگانی تبدیل شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر استفاده صحیح از منابع موجود آب آشامیدنی بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی برای جلوگیری از خاموشی تغییر ساعت کار  را مورد توجه ویژه قرار دهند و در این راستا صرفه‌جویی 20 درصدی آب آشامیدنی  با نصب شیرآلات کاهنده مصرف آب باید در ادارات اجرایی شود.

گراوندبا اشاره به پیش بینی افزایش دما روز چهارشنبه این هفته در استان بوشهر افزود: مدیران می‌توانند به منظور کاهش مصرف برق در ادارات، روز چهارشنبه  را به کارکنان مرخصی  بدهند.

وی با اشاره به همکاری دستگاه‌های اجرایی برای کاهش مصرف برق در پیک بار افزود: تمام دستگاه‌ها و ادارات استان بوشهر برای جلوگیری از خاموشی مکلف به استفاده از دیزل ژنراتور در ساعت پیک بار هستند.

استاندار بوشهر با اشاره به کاهش بحران اب در دشتستان گفت: وضعیت آبرسانی به دشتستان به سمت بهبودی است و نگرانی مردم کاهش می‌یابد.

انتهای پیام/

p746011_Jalaseh-Setad-Bohran-1397-4-17-1.jpg

s956431_Jalaseh-Setad-Bohran-1397-4-17-2.jpg

l008508_Jalaseh-Setad-Bohran-1397-4-17-3.jpg

c427268_Jalaseh-Setad-Bohran-1397-4-17-4.jpg

r871435_Jalaseh-Setad-Bohran-1397-4-17-5.jpg

t145636_Jalaseh-Setad-Bohran-1397-4-17-6.jpg