نسخه آزمایشی
پیگیری فرمهای تکمیل شده
رونق تولید
آمار سایت
تعداد افراد آنلاین 4 نفر
بازدید امروز 2,214 بار
بازدید دیروز 8,317 بار
بازدید کننده دیروز 2,940 نفر
بازدید کننده این ماه 53,771 نفر
بازدید این ماه 252,232 بار
بازدید کننده ماه قبل 47,654 نفر
بازدید ماه قبل 174,684 بار
بازدید کل 6,361,267 نفر
نظرسنجی سایت
 • ارزیابی شما از وضعیت شبکه ارتباطی کشور چیست؟
  • بسیار عالی
  • خوب
  • متوسط
  • ضعیفوضعیت آب و هوا
 • وضعیت :
 • میزان رطوبت :
 • درجه دما:
کد خبر :  20736 تاریخ انتشار: 1397/12/18
استاندار بوشهر با اشاره به ظرفیت‌ تولید محصولات دریایی به استثنای ماهی و میگو در استان ساحلی بوشهر گفت: زمینه سرمایه‌گذاری برای تولید محصولات شورورز از جمله جلبک و کشت گیاهان دریایی در استان بوشهر فراهم است.
زمینه سرمایه‌گذاری برای تولید محصولات شورورز دریایی در استان بوشهر فراهم است(تصاویر)

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )


استاندار بوشهر با اشاره به ظرفیت‌ تولید محصولات دریایی به استثنای ماهی و میگو در استان ساحلی بوشهر گفت: زمینه سرمایه‌گذاری برای تولید محصولات شورورز از جمله جلبک و کشت گیاهان دریایی در استان بوشهر فراهم است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، عبدالکریم گراوند در جلسه منطقه ویژه علم و فناوری خلیج فارس بوشهر با اشاره به نقش مهم نیروی انسانی توانمند در توسعه و پیشرفت اظهار داشت: استان بوشهر از ظرفیت مهمی در نیروی انسانی توانمند و علمی ارزشمند برخوردار است که برگزاری جلسه هم‌اندیشی با سازمان‌ها و نهادهای مختلف در راستای حل مشکلات ضروری است.

وی، با بیان اینکه دریا و ساحل ظرفیت مهمی برای هر استان و کشور محسوب می‌شود افزود: دریا تنها برای صید و پرورش ماهی و میگو نباید مورد استفاده قرار بگیرد بلکه  باید در توسعه علوم و فنون دریایی نوین از ان استفاده شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه این استان از ظرفیت بزرگی برخوردار است افزود: دریا و گرما در استان بوشهر یک ظرفیت مهم برای سرمایه‌گذاری  در بخش‌های تولید محصولات کشاورزی و آبزیان فراهم کرده که باید از این قابلیت بهره‌وری مطلوب شود.

گراوند با بیان اینکه پرورش آرتمیا بیشتر از میگو ارزش اقتصادی و غذایی دارد افزود: تولید و پرورش آرتمیا علاوه بر ارز آوری سبب توسعه و اشتغال پایدار می‌شود.

وی با تاکید بر تدوین نقشه راه زیست فناورانه استان بوشهر گفت: طرح‌های علمی و فناورانه مورد حمایت و استقبال قرار دارد و در این راستا هر گونه کمک و حمایت از دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان می‌شود.

استاندار بوشهر بر توجه به تولید جلبک‌های دریایی، کشت گیاهان ترکیبی و شور ورز  تاکید کرد و افزود: بوشهر ظرفیت مهمی در تولید گیاهان شورورز از جمله جلبک و کشت گیاهان دریایی دارد که زمینه سرمایه‌گذاری در تولید این محصولات فراهم است.

گراوند با بیان اینکه باید از دریا به صورت علمی و دانش‌بنیان استفاده کرد و گفت: تولید، اشتغال، نوآوری و خلاقیت در شرکت‌های دانش‌بنیان محقق می‌شود که دانشگاه خلیج فارس بوشهر در این  حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان گام‌های مهمی برداشته است.

وی، با اشاره به اینکه در حمایت و اجرای طرح‌های دانش‌بنیان هیچ‌گونه محدودیت اعتباری نداریم افزود: راه‌اندازی کشتی تحقیقاتی و تخصصی از کارهای خوب و مورد حمایت است.

انتهای پیام/