نسخه آزمایشی
پیگیری فرمهای تکمیل شده
رونق تولید
آمار سایت
تعداد افراد آنلاین 4 نفر
بازدید امروز 2,278 بار
بازدید دیروز 8,317 بار
بازدید کننده دیروز 2,940 نفر
بازدید کننده این ماه 53,816 نفر
بازدید این ماه 252,296 بار
بازدید کننده ماه قبل 47,654 نفر
بازدید ماه قبل 174,684 بار
بازدید کل 6,361,331 نفر
نظرسنجی سایت
 • ارزیابی شما از وضعیت شبکه ارتباطی کشور چیست؟
  • بسیار عالی
  • خوب
  • متوسط
  • ضعیفوضعیت آب و هوا
 • وضعیت :
 • میزان رطوبت :
 • درجه دما:
کد خبر :  20730 تاریخ انتشار: 1397/12/17
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش در سال آینده سه برابر می‌شود، گفت: مهمترین سیاست آموزش و پرورش تبدیل مدرسه به محیط دوم زندگی و خانواده دانش‌آموز است.
مهمترین سیاست آموزش و پرورش تبدیل مدرسه به محیط دوم زندگی است

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )


وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش در سال آینده سه برابر می‌شود، گفت: مهمترین سیاست آموزش و پرورش تبدیل مدرسه به محیط دوم زندگی و خانواده دانش‌آموز است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، سید محمد بطحائی در نشست شوراهای آموزش و پرورش شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر اظهار داشت: مشکلات و چالش‌های آموزش و پرورش باید دنبال شود تا آموزش و پرورش ما به نقطه‌ای که مد نظر است برسد.

وی اضافه کرد: توجه به آموزش و پرورش اهمیت بسیار زیادی دارد و آموزش و پرورش اگر به نقطه‌ای نرسد که امکانات و تجهیزات لازم را نداشته باشد، با مسائل و مشکلات پیچیده‌تری روبرو خواهیم بود.

وزیر آموزش و پرورش افزود: برای دستیابی به پیشرفت و کاهش آسیب‌های اجتماعی، رفع ناهنجاری‌های رفتاری در جامعه، افزایش مهر و محبت و مهربانی و هدف‌های تربیتی دیگر حاصل شود راه آن آموزش و پرورش است.

وی خاطرنشان کرد: از نهادها و دستگاه‌های اجرایی تقاضا دارم که نیازهای کشور نیازهای بسیار متنوعی است و اگر کشور بخواهد همه منابع خود را برای آموزش و پرورش بدهد تا آموزش و پرورش یک مدرسه مورد انتظار را داشته باشیم و معلمان نگرانی معیشتی نداشته باشند و امکانات لازم موجود باشد در کوتاه‌مدت اتفاق نمی‌افتد. ظرفیت کشور اجازه نمی‌دهد در کوتاه مدت به این نقطه برسیم.

بطحائی تصریح کرد: وقتی می‌بینم یک ساختمان اداری شیک در شهری برپا شده است و همه تجهیزات لازم را از نظر گرمایشی و سرمایشی و سالن ورزشی و فضای سبز و امکانات رفاهی برای کارکنان آن فراهم شده و در کنار آن یک مدرسه تخریبی است که از امکانات و فضای مناسب برخوردار نیست، با شعارها و چیزهایی که می‌گوئیم و می‌نویسیم خیلی فاصله دارد.

وی بیان کرد: اگر روزی به جایی رسیدیم که رفع مشکلات و تأمین نیازهای آموزش و پرورش در اولویت باشد، به موفقیت خواهیم رسید و آموزش و پرورش نجات خواهد یافت.

وزیر آموزش و پرورش افزود: هرچند دستیابی به وضعیت آرمانی در آموزش و پرورش در کوتاه‌مدت شدنی نیست ولی در ۱۰ سال می‌توانیم به این سمت حرکت کنیم و به هدف برسیم.

وی مقاومت در مقابل تغییر را یک چالش مهم دانست و گفت: در آموزش و پرورش باید این مقاومت را بشکنیم و بتوانیم تغییر ایجاد کنیم. برنامه‌ای که در آموزش و پرورش داریم با رعایت این نکته است.

بطحائی با بیان اینکه در گام نخست مدیران مدارس نظام‌مند شده است، افزود: دو ساعت از برنامه رسمی مدرسه در اختیار مدارس قرار گرفته است و امیدواریم شاهد توسعه این برنامه باشیم.

وی اضافه کرد: در سال ۹۷ اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش سه برابر سال ۹۶ بوده است و در سال آینده اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش سه برابر سال جاری خواهد بود.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: امسال ۱۱۲ درصد بودجه عمرانی آموزش و پرورش را تا شهریورماه تخصیص گرفتیم و این عدد در سال ۹۶ تا پایان سال ۶۳ درصد بوده است و اینها نشان می‌دهند که دوست دارند این فاصله پر شود.

وی با اشاره به اینکه عبور از جنگ اقتصادی دشمنان نیازمند همدلی و هم‌گرایی و درکنارهم‌بودن است ادامه داد: سال آینده برای عبور از مشکلات باید در کنار هم باشیم و برای رفع مشکلات تلاش کنیم.

بطحائی افزود: مهمترین سیاست آموزش و پرورش تبدیل مدرسه به محیط دوم زندگی و خانواده دانش‌آموز است و همه مسائلی که مدرسه را به یک پادگان تبدیل کرده است را باید رفع کنیم.

وی با بیان اینکه بچه‌ها باید مهارت‌های زندگی را در مدارس تمرین کنند، اضافه کرد: مدرسه باید محل شادی و نشاط باشد و بچه‌ها به سختی از مدرسه بیرون بروند و باید موانع را به تدریج برداریم که بخشی مربوط به محتوای درسی است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه این تغییرات باید از معلم آغاز شود خاطرنشان کرد: باید معلم انگیزه لازم را داشته باشد و بتواند با تمام توان و انرژی خود کار کند.

وی تصریح کرد: علی‌رغم تهدیدات دشمنان سال آینده را سالی خوب پیش‌بینی می‌کنم البته به شرطی که همگی کنار هم باشیم و به نتایج مطلوب دست یابیم.

انتهای پیام/