نسخه آزمایشی
پیگیری فرمهای تکمیل شده
رونق تولید
آمار سایت
تعداد افراد آنلاین 4 نفر
بازدید امروز 2,208 بار
بازدید دیروز 8,317 بار
بازدید کننده دیروز 2,940 نفر
بازدید کننده این ماه 53,766 نفر
بازدید این ماه 252,226 بار
بازدید کننده ماه قبل 47,654 نفر
بازدید ماه قبل 174,684 بار
بازدید کل 6,361,261 نفر
نظرسنجی سایت
 • ارزیابی شما از وضعیت شبکه ارتباطی کشور چیست؟
  • بسیار عالی
  • خوب
  • متوسط
  • ضعیفوضعیت آب و هوا
 • وضعیت :
 • میزان رطوبت :
 • درجه دما:
کد خبر :  19859 تاریخ انتشار: 1397/2/25
فرماندار دشتستان گفت: دولت تدبیر و امید برای مدیریت بحران آب ، طرح سازگاری با کم آبی را در دستور کار خود قرار داده که همگان باید اجرای این طرح را جدی بگیرند.
همگان باید اجرای طرح سازگاری با کم آبی را جدی بگیرند

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
4/10 (تعداد آرا 2 نفر )
فرماندار دشتستان گفت: دولت تدبیر و امید برای مدیریت بحران آب ، طرح سازگاری با کم آبی را در دستور کار خود قرار داده که همگان باید اجرای این طرح را جدی بگیرند.

به گزارش روابط عمومی  فرمانداری دشتستان ،  ارسلان  زارع  در جلسه کارگروه آب و کشاورزی و شورای حفاظت از منابع آب شهرستان دشتستان اظهار داشت: دولت تدبیر و امید برای مدیریت بحران آب ، طرح سازگاری با کم آبی را در دستور کار خود قرار داده است.لذا ، در سطح شهرستان نیز باید بر اساس این طرح کوشش کنیم تا با مدیریت بهینه مصرف و استفاده از تکنولوژی به ویژه اجرای طرح های آبیاری تحت فشار با تحمل آسیب ها و خسارات کمتر استمرار معیشت مردم به ویژه کشاورزان را تضمین نماییم و همگان باید در اجرای آن مشارکت کنند.

وی، با تاکید بر اجرای پهنه بندی الگوی کشت توسط کشاورزان از جهاد کشاورزی و آب منطقه ای خواست تا در صورت عدم رعایت ، برخورد قانونی لازم به عمل آورند.

 فرماندار دشتستان از کشاورزان و باغداران شهرستان خواست تا با همکاری های بیشتر در توزیع آب نخیلات از هدر رفت آب جلوگیری نمایند.

زارع در بخش پایانی سخنان خود اظهار داشت : در توزیع اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای سال جاری ، طرح های منابع آب از اولویت برخوردارند.

 مدیر کل جهاد کشاورزی استان بوشهر نیز گفت : طرح تحول کشاورزی ( طرح نخلستان ) از مهمترین طرح های وزارت جهاد کشاورزی و قرارگاه اقتصاد مقاومتی است که در شهرستان دشتستان در حال اجراست.

محمد تقی منوچهری همچنین گفت : مطالعات 8700 هکتاراز اراضی بخش شبانکاره به زودی پایان می یابد.

 وی افزود : مطالعات 2400 هکتار اراضی بخش سعدآباد و 7700 هکتار اراضی بخش آبپخش نیزانجام شده است .

 مدیر عامل  شرکت آب منطقه ای استان نیز در این جلسه گفت : شبکه آبیاری نخلستان های آبپخش به 4 منطقه تقسیم شده است که در طی 75 روز یک دوره آبیاری تمام می شود.

شاهپور رجایی همچنین افزود : آبرسانی به کانال های 1 و 2 از جمله وظایف شرکت آب منطقه ای است ،که در مدیریت توزیع آن کشاورزان و تشکل های آب بران  باید مشارکت جدی داشته باشند.

در این جلسه امام جمعه آبپخش ، رییس شورای اسلامی شهرآبپخش و نماینده خانه کشاورز به نمایندگی از کشاورزان به ایراد سخن پرداختند.

انتهای پیام/